• آموزش و مشاوره در مورد مسائل جنسي
نوشته شده توسط : محمد

• آموزش و مشاوره در مورد مسائل جنسي       
  دو رويکرد متفاوت نسبت به آموزش بهداشت و روابط جنسي وجود دارد. يک دسته از افراد باور دارند که افراد با گرفتن اين آموزشها به برقراري ارتباطات جنسي پرخطر تشويق مي شوند و دسته ديگر عقيده دارند که با دادن آگاهي هاي لازم افراد مي توانند در موقع لزوم از خودشان حفاظت کنند.

 

تحقيقات نظر دوم را تاييد مي کنند چون افراد بخصوص در سن کم از روي کنجکاو ي به دنبال تجربه کردن رابطه جنسي مي روند. برخي افراد هم بخاطر جلب محبت طرف مقابل به رابطه جنسي تن مي دهند.

با آموزشهاي لازم در مورد اندام هاي تناسلي، تفاوت هاي زن و مرد، روابط جنسي، اعتماد به نفس و مهارتهاي زندگي مي شود درصد اينگونه ارتباطات را به حداقل رساند. اما اين مهم است که اين آموزش ها مطابق با سن، جنسيت، ارزش هاي فرهنگي و اعتقادي افراد باشد.  مشکلات جنسي در تمامي جوامع کم و بيش شبيه به هم هستند. تنها نگرش جوامع مختلف نسبت به مسائل جنسي مختلف و روابط و رفتارهاي جنسي مورد قبول و غير قابل قبول است که نحوه برخورد با اين مشکلات را متفاوت مي کند. مشاوره زوج ها و مشاوره خانواده براي هر فردي، اعم از مجرد و متاهل مي تواند مفيد باشد. مشاوره پيش از ازدواج کمک مي کند افراد شناخت بهتري از خودشان و طرف مقابلشان پيدا کنند که تصميم بهتري بگيرند و مشاوره پس از ازدواج مي تواند به زوج ها کمک کند که با هم ارتباطي راحت تر برقرار کنند و ريشه مشکلات شان را پيدا کنند.     در ايران مشاوران خانواده، مشاوران پيش از ازدواج و مشاوران امور جوانان وجود دارند و مشاوران زوج ها هم بتدريج در حال وارد شدن به صحنه هستند. سئوالي که پيش مي آيد اين است که چه توقعي مي توان از يک مشاور خوب داشت؟           مشاور همانگونه که از اسمش برمي آيد کسي است که بي طرفانه به صحبت هاي شما گوش مي کند، به شما خط نمي دهد و تنها با سئوالاتي که از شما مي پرسد به شما کمک کند که به افکارتان نظم بدهيد. بسياري از مردم، در بيشتر مواقع توصيه و تجويز نمي خواهند و همين که افکارشان را براي شخص بي طرفي بازگو کنند کافي است تا بتوانند تصميمي را که متناسب با شرايط زندگي شان است بگيرند.  معمولا مشاوره بايد متداوم باشد و يک جلسه گرچه مفيد است اما نتيجه لازم را نمي دهد. وظيفه ديگر مشاور اين است که در صورت لزوم بتواند افراد را به متخصصان ديگر ارجاع دهد. بخصوص در مورد مشکلات جنسي که بعضا بايد هم از نظرروحي و هم از نظر جسماني مورد بررسي قرار بگيرند تا بهترين نتيجه را بدهند.

:: بازدید از این مطلب : 504
|
امتیاز مطلب : 106
|
تعداد امتیازدهندگان : 32
|
مجموع امتیاز : 32
تاریخ انتشار : پنج شنبه 19 اسفند 1389 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید

/weblog/file/img/m.jpg
هانی در تاریخ : 1391/10/5/2 - - گفته است :
بد نیست یادی از روفقای خاک خوردی گوشه ی قلبت بندازی؟؟ آقا!!!

/weblog/file/img/m.jpg
شبگرد تنها در تاریخ : 1390/1/6/6 - - گفته است :
سلام ممنونم بابت مطالب زیبا و کار امد شما ای کاش بیشتر در این مورد جوانان را اگاه میساختند


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: